субота, 18. октобар 2014.

Nuby Hot Safe Spoons

Jedna od najbitnijih stvari koje treba da zapamtite kada se radi o maloj deci je da temperaturu onoga što deci dajete isprobate na sebi. Bez obzira da li se radi o temperaturi vode u kojoj ćete da kupate dete ili temperaturi mleka ili vode u flašici ili kašice u činiji, temperaturu uvek treba da isprobate na svojoj podlaktici. Postoje brojni dodaci koji mogu da olakšaju život, kao što su kadice sa ugrađenim termometrom i kašičice koje manjuju boju u zavisnosti od temperature, ali pravilo podlaktice ne smete da zaboravite. A evo i zašto.

Nuby Hot Safe Spoons, Kemprom d.o.o. (klik za uvećanje)
Ovo su Nuby Hot Safe Spoons čiji je uvoznik Kemprom d.o.o. Pakovanje je otvoreno, jer smo izvadili kašičice iz njega. Kašičice su plastične, a njihov vrh menja boju u zavisnosti od temperature. Ako je hrana pretopla, kašičica menja boju. Evo i prevoda uputstva na nalepnici na poleđini pakovanja:

Nuby Hot Safe Spoons, Kemprom d.o.o. (klik za uvećanje)
Izvucimo neke ključne stavke:

  • Kašike su termoosetljive i menjaju boju ukoliko je hrana prevruća (ako je temperatura hrane veća od 41°C)
  • Kašikom promešati bebinu hranu u trajanju od 5 sekundi najmanje. Ukoliko kašika promeni boju, sačekajte da se hrana malo ohladi...
  • Moguće je prati kašičice i u mašini za pranje suđa.
Kada se pakovanje otvori, na svu sreću unutra se nalazi i originalno uputstvo:

Nuby Hot Safe Spoons, Kemprom d.o.o. (klik za uvećanje)
Da prođemo kroz one stavke koje smo malopre pomenuli:
  • (Approximately 110°F or above) - Kao i većina američkih mera za jedinicu, i farenhajti su iščašena skala merenja. Da biste dobili celzijuse, potrebno je prvo da se oduzme 32, a zatim da se ostatak podeli sa 1,8. Ako vam matematika nije jača strana, dovoljno je da odete na Google i otkucate "110 fahrenheit to celsius" i Google odradi ceo posao za vas. Na taj način ne napravite grešku i umesto 43°C napišete da kašičica menja boju na 41°C
  • Dip spoon into baby's food or liquid and stir for 15 seconds - Kakve god da su američke jedinice, sekunde su iste i kod nas i kod njih. A oni kažu da hranu treba mešati 15 sekundi, što je znaaaatno duže nego što kaže uvoznik.
  • Dishwasher safe, top rack only - prvi deo prevoda je dobar, ali nema drugog dela rečenice: "Kašičice treba prati samo u gornjoj korpi mašine za suđe". Razlog te napomene je što američke mašine imaju grejač u donjem delu mašine, pa ako se plastika stavlja u donju korpu, može da se deformiše. Na većini evropskih modela to nije slučaj, pa je zaista svejedno gde stavite kašičicu. Kladim se da prevodilac ovo nije namerno izostavio, već da je ovaj put imao sreće. ;)
I eto, da zaključim opet - bez obzira koju spravicu koristite, uvek proverite temperaturu na sebi. Bolje da se zbog vašeg previda ili nemara prevodioca opečete vi nego beba.

Нема коментара:

Постави коментар